تاریخ : سه شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۹ 6 جماد ثاني 1442 Tuesday, 19 January , 2021
1

معاون استانداری: خاموشی رسمی در فارس نداریم

  • ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
معاون استانداری: خاموشی رسمی در فارس نداریم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با بیان اینکه تاکنون خاموشی رسمی در فارس به دلیل کمبود گاز نیروگاه‌ها ‌به وجود نیامده است، تاکید کرد که با پیش‌بینی‌های انجام شده برای تامین سوخت مورد نیاز نیروگاه‌ها، احتمال بروز خاموشی در فارس بسیار اندک است.

ظفر افشون در گفت‌وگو با ایسنا و در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا در تامین سوخت برای نیروگاه‌های برق استان فارس با مشکل مواجه هستیم؟ گفت: خوشبختانه به اندازه کافی سوخت در نیروگاه‌های برق استان فارس ذخیره شده است.

او ادامه داد: با توجه به تجربه بروز اتفاق‌هایی مبنی بر کمبود گاز در فصل زمستان سال‌های گذشته، پیش‌بینی ذخیره سوخت به میزان کافی شده و به طور مستمر مخازن سوخت نیروگاه‌ها تغذیه می‌شوند، لذا پیش‌بینی نمی‌شود که فارس درگیر خاموشی‌ها شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس در خصوص تامین سوخت مورد نیاز کارخانجات سیمان هم گفت: آقایان کارخانه دار از قبل باید می‌دانستند که مخازن خود را از مازوت پر کنند. در عین حال در بعضی از کارخانجات مخازن سوخت آنها به میزان کافی از مازوت پر شده و مشکلی برای تولیدشان پیش نمی‌آید.

افشون با بیان اینکه تنها سه واحد سیمان در فارس دچار مشکلاتی شده‌اند، افزود: یکی در شیراز به دلیل مسائل زیست محیطی و دو کارخانه دیگر در شهرستان‌های قیر و کارزین و نی‌ریز به دلیل اینکه پیش‌بینی سوخت دوم را نکرده‌اند، مشکلاتی پیدا می‌کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس خاطرنشان کرد که برای تامین سوخت مورد نیاز این واحدهای صنعتی، با وزارت نفت مکاتباتی انجام شده و موضوع در حال پیگیری است.

افشون همچنین اطمینان داد که جایگزینی مازوت به جای گاز در واحدهای نیروگاهی، سیمانی و دیگر واحدهای صنعتی، منجر به بروز آلودگی هوا در شیراز نخواهد شد.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.