تاریخ : چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹ 14 جماد ثاني 1442 Wednesday, 27 January , 2021
1

سرمایه گذاری صنعتی در فارس ۱۰۰۰ درصد رشد داشته است

  • ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
سرمایه گذاری صنعتی در فارس ۱۰۰۰ درصد رشد داشته است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس از رشد ۱۰۸۸ درصدی سرمایه‌گذاری بخش صنعت در استان در ۹ ماهه گذشته امسال خبر داد.

حمیدرضا ایزدی چهارشنبه سوم دی در جمع خبرنگاران افزود: از ابتدای فروردین امسال تا پایان آذرماه با پیش‌بینی میزان سرمایه گذاری ۱۵۷هزار و ۲۴۶ میلیارد ریالی و اشتغال  ۲۵ هزار و ۵۵ نفری، تعداد ۱۶۸۵ فقره جواز تأسیس در استان فارس صادر شده است.

او ادامه داد: در مقایسه مجوزهای صادره در سال کنونی نسبت به زمان مشابه سال قبل و با در نظر گرفتن متغیر «میزان» ۴۵ درصد، و متغیر «سرمایه‌گذاری» ۹۸ درصد،  و با متغیر  «پیش‌بینی اشتغال» ۴۲ درصد رشد مثبت نتیجه‌گیری می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس عنوان کرد: از میزان ارقام ذکر شده با موضوع «تعداد جوازها»، بیشترین میزان صادر شده مربوط به  شهرستان‌های شیراز، خرمبید، مرودشت، نی ریز، کازرون و هم‌چنین بیشترین آمار پروانه‌های صادر شده متعلق به شهرستان‌های شیراز با ۱۱۸ فقره، خرمبید ۱۵ فقره، زرقان ۱۴ فقره و مرودشت ۱۱ فقره بوده است.

ایزدی اضافه کرد: هم‌چنین در ۹ ماهه ابتدای امسال و  با توجه به شرایط همه‌گیری «کرونا» در سطح کشور، تعداد ۲۳۳ فقره پروانه بهره‌برداری با حجم سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۲۱۲۲۰  میلیارد ریال و با رشد ۱۰۸۸ درصد و با میزان اشتغال ۳۷۷۶ نفر با رشد ۱۴ درصدی، نسبت به زمان مشابه در سال ۱۳۹۸ صادر شده است. 

او گفت: این در حالی‌است که در ۹ ماه ابتدای سال ۱۳۹۸ تعداد ۲۰۹ فقره پروانه بهره‌برداری با حجم سرمایه گذاری ۱۸۶۲۴ میلیارد ریال و اشتغال ۳۳۱۶ نفر در فارس صادر شده بود. 

ایزدی خاطرنشان کرد: پروانه‌های بهره‌برداری در راستای تولید محصولاتی چون: شمش آلومینیوم، گندله آهن، آهن اسفنجی، انواع آب معدنی و… صادر شده است.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.