7

«کرونا معیشت کارگران را دچار مشکل کرده است»

  • ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹
«کرونا معیشت کارگران را دچار مشکل کرده است»

علی راستگو ، دبیر اجرایی خانه کارگر استان فارس گفت: شیوع بیماری کرونا معیشت و زندگی کارگران را دچار مشکل و مخاطره کرده است.

راستگو در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون برای حمایت از کارگران، اقداماتی از طریق استانداری فارس، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تامین اجتماعی، کانون عالی کارگران بازنشسته و خانه کارگر انجام شده است.

او ادامه داد: به منظور حمایت از کارگران آسیب دیده از کرونا و قشر ضعیف جامعه کارگری استان، بسته‌های معیشتی برای کارگران شاغل و کارگران فصلی پیش‌بینی شده که تاکنون به بخشی از آنها داده شده است.

وی، با اشاره به افزایش قیمت‌ها و تورم ایجاد شده در بازار گفت: انتظار می‌رود قدرت خرید کارگران به عنوان نیروی مولد جامعه که طی این روزها به شدت کاهش یافته تقویت شود.

راستگو گفت: تاکنون ۸۵ هزار کارگر بیکار در استان برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کرده‌اند که امیدواریم با عادی شدن اوضاع و شرایط، این کارگران فعالیت خود را از سر گیرند.

وزارت بهداشت اعلام کرد: تا شانزدهم خرداد ۹۹ شمار مبتلایان به کرونا در کشور ۱۶۷ هزار و ۱۵۶ نفر بوده و هشت هزار و ۱۳۴ نفر در ایران از این بیماری فوت کرده اند.

برچسب ها