تاریخ : سه شنبه, ۲۱ مرداد , ۱۳۹۹ 22 ذو الحجة 1441 Tuesday, 11 August , 2020
0

پلمپ انبارهای نگهداری بیش از ۸۰۰ ماشین در فارس

  • ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۷:۰۶
پلمپ انبارهای نگهداری بیش از ۸۰۰ ماشین در فارس

محمدابراهیم صداقت، معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس (صمت) از پلمپ انبارهای نگهداری ۸۸۰ ماشین در این استان خبر داد.

صداقت گفت: طی ۳ روز اخیر در بازرسی از مراکز انباشت خودرو (پارکینگ ها و نمایندگی های خودرو) ۸۸۰ دستگاه انواع خودرو سواری به صورت موقت ضبط و به صاحبان خودرو تا سوم خرداد ماه سال جاری فرصت داده شده تا نسبت به خروج خودروها پس از نصب پلاک بر روی آنها از محل پارکینگ یا نمایندگی اقدام نمایند.

وی افزود: برای صاحبان پارکینگ‌های عمومی و خصوصی، مراکز نگهداری نمایندگی های خودرو، سوله ها و گاراژهایی که خودروی صفر نگهداری می‌کنند مهلت ۴ روزه تعیین و خاطرنشان کرد که نگهداری خودروی صفرکیلومتر، احتکار محسوب می‌شود.

به گفته او، چنانچه پس از پایان مهلت مقرر، خودروی صفر فاقد پلاک در محل نمایندگی یا پارکینگ باشد برابر با ماده ۶۰ قانون نظام صنفی و ماده ۴ قانون تعزیرات حکومتی با متخلفان به عنوان محتکر برخورد خواهد شد.

صداقت اضافه کرد: به صاحبان این انبارها و پارکینگ ها ۴ روز ( تا سوم خرداد ماه ۹۹) مهلت داده می‌شود که از ماشین های صفر کیلومتر خالی شده و اگر برای استفاده شخصی می باشد سریعا پلاک و در غیر این صورت باید برای فروش به بازار عرضه شود.

به گفته صداقت هر گونه تحویل خودروی صفر بدون نصب پلاک و یا تحویل دستی پلاک و خروج آن از پارکینگ ها، نمایندگی های خودرو، انبارها و … تخلف محسوب شده و با متخلفان به شدت برخورد می شود.

وی تاکید کرد: صاحبان پارکینگ ها و انبارها و … موظفند لیست خودروهایی را که تحویل می دهند با ذکر مشخصات افراد تحویل گیرنده اعم از نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه، شماره تلفن همراه و دیگر مواردی که به آنها اطلاع رسانی شده به این سازمان تحویل دهند.

معاون بازرسی سازمان صمت فارس همچنین یادآور شد: مراکز یاد شده (دارندگان خودروی صفر) ملزم به ثبت نام در سامانه انبارها و ثبت اعلام موجودی انواع خودرو صفر خود در بازه زمانی ۱۳ تا ۱۵ و ۲۷ تا ۳۰ هر ماه می باشند در غیر اینصورت به عنوان محتکر با آنها برخورد و پرونده احتکار برای آنها تشکیل می شود.

به گفته صداقت این اقدامات به منظور ایجاد محدودیت برای خرید خودرو توسط اشخاصی که با هدف سفته بازی و دپوی خودرو ها با هدف فروش با قیمت های بالاتر وارد بازار خودرو شده اند، انجام می شود.

محمدابراهیم صداقت گفت: با توجه به سیاست های ستاد تنظیم بازار در کنترل و نظارت بر بازار خودرو و اولویت نظارتی سازمان حمایت در این خصوص، گشت بازرسی و کنترل انبارها، پارکینگ های عمومی و خصوصی،گاراژها و حتی سوله ها برای جلوگیری از نگهداری خودروهای صفر در دستور کار بازرسان این سازمان قرار گرفته است.

او اضافه کرد: در صورت وجود و رویت خودرو های فاقد پلاک در پارکینگ های عمومی و. .. خودرو به عنوان کالای احتکار شده تلقی می شود و پرونده تخلف احتکار برای صاحب محل نگهداری خودرو تشکیل و به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد.

صداقت ادامه داد: در این راستا ضمن مکاتبه با معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری شیراز، اتاق اصناف فارس، اتحادیه های مربوطه و ادارات شهرستانهای تابعه موضوع نگهداری انواع خودرو صفر فاقد پلاک در مراکز یاد شده اطلاع رسانی و قرار شد دستگاه های ذکر شده به زیرمجموعه های خود اعلام نمایند.

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس از مردم درخواست کرد که هر گونه خودروهای در انبار مانده یا پارکینگ‌ها را به شماره تلفن ۱۲۴ گزارش دهند.

برچسب ها

دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.