6

گوشت قرمز، مرغ و میوه در آستانه حذف از سبد غذایی ایرانیان

  • 22 تیر 1397 - 18:26
گوشت قرمز، مرغ و میوه در آستانه حذف از سبد غذایی ایرانیان
یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از اینکه گرانی باعث شده گوشت قرمز، مرغ و میوه از سبد غذایی بسیاری از خانوارها در آستانه حذف قرار بگیرد، گفت: «افزایش قیمت گوشت قرمز، مرغ و همچنین میوه در بازار باعث کاهش مصرف مواد پروتئینی و میوه شده است که این موضوع تغذیه خانوارها را با چالش جدی روبه‌رو می‌کند و احتمال افزایش هزینه‌های درمانی کشور را در پی دارد.»
احمد انارکی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره افزایش قیمت مرغ گفت: دولت باید شرایط را برای تامین اقلام خوراکی مورد نیاز خانوارها به قیمت مناسب فراهم کند در این راستا باید خوراک دام و طیور با سهولت در اختیار تولیدکنندگان گوشت و مرغ قرار گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی از مرغداری ها در آستانه تعطیلی قرار گرفته اند،ادامه داد:در حالی ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردکنندگان محصولات غذایی تخصیص داده می شود که برخی ها اعلام می کنند نوسانات نرخ ارز باعث گرانی قیمت گوشت قرمز و مرغ شده که این موضوع قابل تامل بوده و باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس دهم شورای اسلامی افزود:بدیهی است برای تداوم فعالیت مرغداری ها باید قیمت مرغ به نحوی باشد که تولید برای مرغداران صرفه اقتصادی داشته باشد اما به این معنی نیست که مرغ با قیمت گران به مصرف کننده فروخته شود چرا که در این راستا دولت وظیفه دارد علاوه بر تامین نهاده ها دامی با قیمت مناسب، به تولیدکنندگان تسهیلات نیز ارائه کند تا در بازار اقلام خوراکی تلاطم ایجاد نشود.

برچسب ها

دیدگاه

  1. واقعا روتون سیاه .مردم و به فلاکت انداختین تازه یه عده احمق دنبال جنگ اقتصادی هستند.گیلاس کیلویی ۲۵ هزار تومان .واقعا هر کسی جای شماها بود باید از خجالت اب میشد و میرفت به زمین